Grupa Modularis dołącza do EDF Fenice


Nowe inicjatywy dla międzynarodowego rozwoju

W lutym 2016 r., w Turynie, Grupa EDF Fenice poszerzyła swoją zdolność do reagowania na potrzeby Klientów poprzez zakupienie większości akcji Grupy Modularis.

Grupa Modularis posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w produkcji termodynamicznych układów zwanych modułami, dostarcza inteligentne rozwiązania w branży HVAC (Heating, Ventilating,
Air Conditioning
czyli Ogrzewanie, Wentylacja, Klimatyzacja) oraz zajmuje się projektowaniem i tworzeniem rozwiązań w obszarze efektywności energetycznej, dedykowanych dla Klienta i dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb. Grupa dostarcza usługi głównie dla sektora sklepów wielkopowierzchniowych m.in. dla gigantycznych koncernów takich jak: Auchan, Metro (Media Markt, Makro, Saturn), Casino (Géant), Super-U, Intermarché, Leclerc i Simply Market, a także dla magazynów produktów spożywczych. Modularis działa obecnie w Polsce i w Rosji, tzn. w krajach, gdzie znajdują się również filie Grupy EDF Fenice.

Główne usługi Grupy Modularis to projektowanie, produkcja, montaż modułów, świadczenie usług utrzymania, audity techniczne i energetyczne.

Współpraca pomiędzy Grupami EDF Fenice i Modularis ma na celu dostosowanie technologii
i świadczonych usług dla potrzeb sektora przemysłowego i usługowego.

Ta międzynarodowa synergia pozwoli EDF Fenice poszerzyć swoją wiedzę i udoskonalić rozwiązania technologiczne proponowane przez  firmę Modularis we wszystkich krajach, w których EDF Fenice jest już obecna – przede wszystkim we Włoszech i w Hiszpanii. Działania te idealnie dopasowują się do strategii firmy, której głównym celem jest dalsze poszerzenie oferty w zakresie efektywności energetycznej dla Klientów, w duchu wspólnej polityki CAP2030 – planu strategicznego EDF Fenice, traktującego o niskiej emisji CO2.

Zdaniem Nicolasa Katcharova, Dyrektora Generalnego EDF Fenice: „“Synergia Grup Modularis
i EDF Fenice zaowocuje wspólną wymianą umiejętności (know-how), co pozwoli na zaoferowanie naszym Klientom szerszej gamy wysokiej jakości usług w zakresie efektywności energetycznej.”

Monique Maréchal i Marc Gérardi, założyciele Grupy Modularis, wspólnie stwierdzili: “Dołączenie do silnej grupy, jaką jest EDF Fenice, pozwoli Grupie Modularis “rozwinąć skrzydła” poprzez dostarczanie usługi
do nowych Klientów i nowych sektorów działalności. Niezwykle znacząca jest również międzynarodowość Grupy EDF Fenice, która na pewno pozwoli znacznie przyspieszyć rozwoj naszej firmy.”